World of Warships

 

Graj Teraz

World of Warships to darmowa gra MMO, w której gracz przejmuje kontrolę nad własnym okrętem wojennym. Twórcy wiernie odwzorowali wygląd zewnętrzny i parametry techniczne kilkudziesięciu różnych modeli XX-wiecznych jednostek pływających. Toczone między graczami pojedynki na morzach łączą elementy symulacyjne i zręcznościowe.

W World of Warships fajne jest to, że poszczególnymi klasami okrętów gra się tak bardzo odmiennie. Pancerniki i krążowniki są dość zbliżone, to prawda, choć te drugie mają inne zadania do realizowania. Ale już niszczyciele i lotniskowce to całkiem inna bajka. Te pierwsze też mają działa, ba, nawet mogą z nich korzystać z morderczym efektem w wielu sytuacjach, ale ich główną bronią jest prędkość, zwinność, zasłony dymne i oczywiście torpedy. Zabójcze torpedy. Dobra salwa jest w stanie posłać na dno dowolnego przeciwnika. Niewiele jest w World of Warships bardziej satysfakcjonujących momentów niż ten, w którym nasze rybki robią „headshota” jakiemuś pancernikowi. Prawie tak samo ekstatyczne jest walnięcie salwy ze wszystkich dział pancernikiem i patrzenie, jak wszystkie pociski trafiają, przebijając pancerz, wybuchając w środku i zmiatając przeciwnika z powierzchni morza w pięknej eksplozji. A niewiele mniej przyjemne jest uchwycenie wroga w kleszcze ataków samolotów torpedowych i obserwowanie z góry, w widoku taktycznym, zarezerwowanym dla dowódców lotniskowców, jak znaczniki zrzuconych do wody cygar nieuchronnie zbliżają się do odsłoniętej burty.

Źródła: http://www.gram.pl/artykul/2016/01/19/world-of-warships-recenzja.shtml , https://www.youtube.com/watch?v=sXmLOBA3JQw

Dodaj komentarz